Ocena obstoječega stanja prisotnosti mikroplastike v komunalnih čistilnih napravah (testni primer VOKA Celje)
Na Komunalni čistilni napravi Celje se izvaja vzorčenje mikroplastike ob različnih pogojih obratovanja čistilne naprave (visok in nizek vodostaj, visoka in nizka temperatura vode) ter v različnih stopnjah čiščenja odpadnih voda (vhod v čistilno napravo, pred aeracijo, blato, izhod iz čistilne naprave). Odpadno vodo se vzorči tako z zajemom kot tudi z mrežo, prilagojeno za vzorčenje mikroplastike.
O projektu
Naročnik
VO-KA Celje
Nosilec projekta
dr. Metka Gorišek
Sodelavci
dr. Manca Kovač Viršek
dr. Špela Koren
Klara Jarni
Trajanje projekta
2016 – 2017
OSTALE DOMAČE REFERENCE
Razvoj sistema za oceno stroškov izvajanja ukrepov za varstvo morskega okolja na državni ravni (V1-2368)
Glavni cilj projekta je priprava predloga metodologije, ki bo integriral smernice Evropske komisije in cenovno politiko voda ter finančno politiko na področju morskega okolja na državni ravni. Trajanje projekta od 1. 12. 2023 – 31. 5. 2025.
Strokovne podlage za določitev prioritet RS na področju okolja in učinkovite rabe virov iz programa LIFE
V okviru projektne naloge smo pripravili smernice, katere so tiste tematske prednostne naloge iz Večletnega delovnega programa LIFE za obdobje 2014-2017 v prednostnem področju Okolje in učinkovita raba virov ter Okoljsko upravljanje in informacije za Sklop 1: voda, vključno z morskim okoljem, ki so za Slovenijo izjemnega pomena z vidika...
Daljinsko zaznavanje hidromorfoloških značilnosti velikih rek in vplivi obremenitev na združbe organizmov
V okviru projekta ugotavljamo in primerjamo vplive obremenitev (spremembe hidromorfoloških značilnosti, onesnaženje, raba zemljišč) različnih prostorskih ravni (prispevno območje, odsek, pododsek) na združbe bentoških nevretenčarjev in rib v velikih rekah Slovenije ter preverjamo primerljivost hidromorfološkega vrednotenja velikih rek temelječega na podatkih pridobljenih s 1) terenskim popisom in 2) daljinskim zaznavanjem.